BBCE projekts ir atklāts!

2020. gada 29. janvārī svinīgi tika atklāts Baltijas Biomateriālu Ekselences centra (BBCE) projekts.

BBCE stiprinās biomateriālu nozari reģionā, ļaus zinātniekiem pētīt, izstrādāt un komercializēt jaunus biomateriālus kaulaudu atjaunošanai, sejas, mutes un žokļa ķirurģijai, ortopēdijai un citām jomām. Projekts ir vērsts uz jaunu zināšanu ieguvi, kas ļaus vairot efektivitāti un sasniegt ekselenci cilvēkresursu, zināšanu, pētniecības, tehnoloģiju attīstības un infrastruktūras jomā.

Lieli līdzekļi tiks investēti zinātniskā un medicīnas personāla mācībās, zinātniskās kompetences paaugstināšanā un pētniecības infrastruktūras modernizācijā. BBCE vadošā mītne tuvāko gadu laikā tiks izveidota RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā uz RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra bāzes. Tiks paplašināta arī Latvijas Organiskās sintēzes institūta un Rīgas Stradiņa universitātes pētniecības infrastruktūra.